Co to niebieska herbata?

Herbata z kwiatu groszku motylkowego, znana również jako niebieska herbata, to napój wytwarzany z moczenia suszonych kwiatów niebieskiego groszku w wodzie. Jest naturalnie pozbawiony kofeiny, a smakiem może przypominać kwiatową, zieloną herbatę. Przez wielu wybierana przez swój niespotykany jasnoniebieski kolor. W skrócie – niebieska herbata to między innymi wszelkie witaminy, minerały, polifenole, a także katechiny.

Niebieska herbata: Wikipedia nie powie Ci wszystkiego!

Herbaty niebieskie nie tylko świetnie smakują, ale są stosowane w medycynie holistycznej od setek lat. Korzyści zdrowotne kwiatu grochu motylkowego obejmują:

  • bogactwo w przeciwutleniacze,
  • może zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry,
  • posiada właściwości przeciwzapalne,
  • choć nie zawiera kofeiny, doskonale sprawdza się jako napój pobudzający,
  • może uśmierzać ból

Jeśli pragniesz miło spędzać czas popijając herbatę, jednocześnie czerpiąc liczne korzyści zdrowotne, herbata z kwiatu grochu motylkowego jest dla Ciebie właściwym wyborem. Fantastyczny smak herbaty i efekt zmiany koloru mogą zapewnić niezapomniane wrażenia. Możesz kupić zarówno kwiaty nieorganiczne, jak i organiczne, jednak dokonując wyboru weź pod uwagę kształt i kolor kwiatów. Przechowuj niebieski kwiat herbaty w hermetycznym pojemniku i chroń go przed wilgocią, ciepłem, słońcem lub pleśnią.

Dodaj komentarz

Masz nurtujące pytania odnośnie naszej oferty?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Napisz do nas