Niebieska herbata – działanie

Niebieska herbata wyróżnia się nie tylko wyjątkową, niebieską barwą, ale także bogactwem witamin, które są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Herbata oolong znana jest z działania antyoksydacyjnego. Neutralizuje wolne rodniki i ogranicza niekorzystne procesy utleniania. Czynnikiem regulującym proces demineralizacji szkliwa jest fluor, który niebieska herbata zawiera w dużych ilościach.

Niebieska herbata na młody wygląd, zdrowie i stres

Choć dużo już wiadomo na temat zielonej i czarnej herbaty, niewiele osób wie o pozytywnym działaniu herbaty niebieskiej. Ten wariant jest smaczny i ma również wiele korzyści zdrowotnych.

Ziemisty smak herbaty z kwiatów motyli i groszku poprawia nastrój. Mówi się, że herbata ma działanie niwelujące stres, które może również pomóc w zmniejszeniu objawów lęku. Wiadomo również, że odświeża umysł, zwiększa poziom energii i wytrzymałość, wpływa na pozytywne emocje, a tym samym zwiększa produktywność w pracy. Niebieska herbata jest również świetnym środkiem łagodzącym stres, łagodzącym objawy lęku i depresji.

Flawonoidy obecne w niebieskiej herbacie stymulują produkcję kolagenu, pomagając rozwijać i utrzymać elastyczność skóry. Wypicie filiżanki ciepłej niebieskiej herbaty regularnie eliminuje niestrawione cząsteczki pokarmu z organizmu, oczyszczając żołądek, wątrobę i nerki. To z kolei wewnętrznie oczyszcza organizm i niezmiernie rozjaśnia poszarzałą skórę, usuwając przebarwienia i nierówny jej koloryt.

Kwiat niebieskiego groszku jest również doskonały dla włosów, ponieważ zawiera antocyjany – związek znany z tego, że zwiększa krążenie krwi w głowie, a tym samym utrzymuje zdrową skórę głowy. Pomaga również we wzmocnieniu mieszków włosowych od wewnątrz.

Filiżanka tego magicznego, niebieskiego płynu dziennie, w kilka dni jest w stanie przynieść pierwsze korzyści widoczne także dla gołego oka.

Dodaj komentarz

Masz nurtujące pytania odnośnie naszej oferty?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Napisz do nas