Z czego powstaje niebieska herbata?

W ostatnich czasach, dużo większą popularnością cieszą się wszelkie ziołowe napary, które nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Herbata z kwiatu grochu motylkowego, powszechnie znana jako niebieska herbata, to bezkofeinowa mikstura ziołowa, wytwarzana przez sączenie suszonych lub świeżych liści rośliny Clitoria ternatea. Wiele osób o niej słyszało, jednak niewielu zadało sobie pytanie: z czego powstaje niebieska herbata?

Niebieska herbata: klitoria? Co to takiego?

Clitoria ternatea lub klitoria, powszechnie znana jako groszek motylkowy, to roślina zielna z rodziny bobowatych. W ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ ma potencjalne zastosowania zarówno we współczesnej medycynie i rolnictwie, jak i jako źródło naturalnych barwników spożywczych i przeciwutleniaczy.

Klitoria zawiera przeciwutleniacz zwany proantocyjanidyną, który zwiększa przepływ krwi do naczyń włosowatych oczu, przydatny w leczeniu jaskry, niewyraźnego widzenia, uszkodzeń siatkówki czy zmęczenia oczu.

Niebieska herbata powstała z klitorii czyni ją doskonałym napojem do włączenia w dietę detoksykacyjną, szczególnie latem. Przeciwutleniacze chronią organizm przed działaniem wolnych rodników. Picie filiżanki niebieskiej herbaty raz lub dwa razy w tygodniu na pusty żołądek wypłukuje toksyny nagromadzone w systemie i znacznie poprawia zdrowie układu pokarmowego.

Jak do tej pory, herbata niebieska opinie zbiera w głównej mierze pochlebne. Pozbawiona kofeiny stanowi idealny napój, który nie tylko nie zaszkodzi, ale i pomoże.

Dodaj komentarz

Masz nurtujące pytania odnośnie naszej oferty?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Napisz do nas