Z czym pić niebieską herbatę?

Herbata z kwiatu grochu niebieskiego motyla jest znana ze swego bogactwa w zdrowe przeciwutleniacze, które uwalniają się podczas parzenia. Podobnie jak zielona herbata, zmniejsza ryzyko infekcji i jest doskonała dla prawidłowego funkcjonowania serca. O pozostałych, lecz równie ważnych właściwościach naparu można dowiedzieć się ze strony https://szczyptaorientu.pl/oferta/herbata/niebieskie/, ale z czym pić niebieską herbatę, by stanowiła smaczny i zdrowy napój w letni dzień?

Czy niebieska herbata w saszetkach sprawdzi się do przepisu?

Ta herbata jest najbardziej orzeźwiająca podawana mrożona ze świeżo wyciśniętą cytryną lub limonką i miodem. Ma ziemisty smak, podobny do zielonej herbaty, dlatego pozwala na wszelkie połączenia smakowe oraz ulubione dodatki.

Przygotuj:

  • suszone kwiaty groszku niebieskiego motyla
  • gorącą wodę
  • cytrynę lub limonkę
  • miód lub ulubiony słodzik (opcjonalnie)
  • kostki lodu, jeśli napój będzie podawany na zimno (nie musi być)

By skomponować pyszny, orzeźwiający i przede wszystkim zdrowy napój na upalny dzień, możesz skorzystać z herbaty w saszetkach lub w formie sypkiego suszu. Ważne jest, aby zaparzyć ją dostatecznie wcześnie, by mogła osiągnąć głębie smaku.

Niebieska herbata: można ją przedawkować?

Jej kojący smak i aromat sprawiają, że napój ten jest świetnym środkiem przeciwstresowym. Nie są znane żadne skutki uboczne niebieskiej herbaty, ale najlepiej ograniczyć jej spożycie do 2-3 filiżanek dziennie. Nadmierne spożycie może prowadzić do odwodnienia ze względu na działanie moczopędne.

Dodaj komentarz

Masz nurtujące pytania odnośnie naszej oferty?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Napisz do nas